Nasza kancelaria z upływem lat stała się „kancelarią butikową” wyspecjalizowaną w prawie nieruchomości. Prawo nieruchomości jest bardzo obszerną dziedziną prawa, często łączącą w sobie różne zagadnienia. W ramach naszej praktyki obsługujemy deweloperów, pośredników nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe, inwestorów, ale także osoby fizyczne w postępowaniach sądowych dot. spraw o zasiedzenie, zniesienie współwłasności, wieczystoksięgowych, sporach o eksmisję czy ustalenie istnienia stosunku najmu.
Tygodnik Wprost
Mali deweloperzy łapią zadyszkę. Dane z rejestrów dłużników.
JKM Kancelaria Radców Prawnych Jarzec-Koślacz Miśkiewicz s.c. nawiąże współpracę z Absolwentem Prawa/ Aplikantem.
Opis stanowiska:
- sporządzanie projektów pism procesowych;
- wsparcie przy postępowaniach sądowych, w tym zastępstwo procesowe;
Kancelaria poszukuje Studentki / Studenta do odbycia płatnych praktyk.
Do zadań Praktykanta należeć będzie m.in.:
- sporządzanie projektów pism w postępowaniach sądowych, sądowo-administracyjnych oraz administracyjnych
- analiza orzecznictwa i doktryny
Rozpoczął się rok szkolny również dla naszej Kancelarii. Po raz kolejny bierzemy udział w projekcie samorządu radców prawnych – Edukacji prawnej OIRP. W ramach projektu będziemy prowadzić lekcje prawa dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pani Mecenas Jarzec-Koślacz będzie prowadziła zajęcia z prawa rzeczowego, a Pani Mecenas Miśkiewicz zajęcia z prawa rodzinnego.
Z przyjemnością informujemy, że można nas posłuchać w popołudniowych audycjach Radia Nowy Świat w ramach cyklu „Radca radzi”.
Miło nam poinformować, iż wśród zaproszonych prelegentów w ramach XVI Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych organizowanych m.in. przez ELSA Warszawa i Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University była r. pr. Klaudyna Jarzec-Koślacz. Pani Mecenas poprowadziła wykład „Skarga do WSA na bezczynność i przewlekłość” w dniu 9 marca 2021 roku.
W ramach projektu Edukacji Prawnej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie dnia 15 lutego 2021 roku mecenas Klaudyna Jarzec-Koślacz prowadziła w Liceum Ogólnokształcącym „Szkoła Liderów” zajęcia z prawa administracyjnego. W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zajęcia odbyły się w formie zdalnej.
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ograniczyła możliwość przemieszczania się na całym świecie. Początkowo był to całkowity zakaz, w miarę rozwoju epidemii i upływu czasu ograniczenia zostały zmniejszone. Obowiązujące w Polsce rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadza podział na granicę zewnętrzną (poza strefę Schengen) i granicę wewnętrzną (w ramach strefy Schengen), a następnie podział na rodzaj środków transport, którym się przemieszczamy.